نمونه موردی مجتمع مسکونینمونه موردی مجتمع مسکونی ایرانی

نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96

نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96

کد محصول:M 14

ساختمان مسکونی ملک در زمینی به مساحت 303 متر مربع ساخته شده و شامل آپارتمان های 180 متری می باشد. وظیفه طراحان این بود که 6 آپارتمان را در یک ساختمان 4 طبقه را ارائه دهند که از محدودیت هایی به شمار می رفته که شهرداری برای تیم معمار وضع کرده بود.در ادامه با سایت مهرازنت همراه باشید تا نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96 تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96

بر اساس ضوابط شهرداری در این منطقه، ارتفاع و تعداد آپارتمان ها نمی بایست از یک حدی تجاوز کند. پس از مطالعات و تجزیه و تحلیل های فراوان به یک راه حل برای رفع مشکلات و محدویت های این پروژه دست یافتند. تعبیه چهار واحد (90 متر مربع) در دو طبقه اول، و دو آپارتمان (180 متر مربعی) در طبقات فوقانی قرار گرفته اند.

ایدئولوژی “معماری عملکردگرا” در سبک معماری مدرن نشان داده می توان با خلق یک دیاگرام صحیح دو حوزه متمایز را تقسیم کرد که شامل تقسیم بندی فضاهای عمومی و خصوصی می باشد.  این در حالی است که نوع سازماندهی فضاهای خصوصی و عمومی در خانه و چگونگی ارتباط بین آنها، در تمایل افراد یک خانواده به حضور در جمع خانواده و همچنین حفظ خلوت شخصی افراد خانواده موثر است. به نظر می‌رسد تفکیک بیش از حد فضاهای خصوصی و عمومی در مسکن معاصر ایران، موجب رشد فردگرایی و تهدید فضای صمیمی خانه و مفهوم زندگی در میان خانواده شده است.

این پروژه با هدف بهبود تعاملات فردی بین ساکنین ساخته شده است. به همین جهت به جای تفکیک دو قلمرو خصوصی (فردی) و عمومی (جمعی)، طیف گسترده ای از فضاهای منحصربه فرد مانند: فضایی خلوت با خانواده، خلوت در کنار جمع و خانواده و فضای خلوت شخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در قلمرو «خلوت در کنار جمع خانواده»، امکان بروز فعالیت های شخصی همانند مطالعه، بازی کودک، کار با کامپیوتر، اتوکردن و … که نیاز به خلوت زیادی ندارند، در کنار جمع خانواده وجود دارد. همچنین با محوریت مفهوم خانواده در تعریف خانه، قلمرو جمعی (خانواده) نقش سازمان دهنده مرکزی برای قلمروهای فردی را ایفا می کند.

برای تحقق ایده های فوق آپارتمان طبقه سوم در مرکز ساختمان طراحی شده است. در حالی که واحد بالای آن به فضای راحت و دنج منتقل شده تا یک حیاط و آسمان را برای  واحد ها خلق کند. در هر دو واحد تمام فضاهای دیگر در اطراف فضای عمومی مرکزی احاطه شده اند. با این روند سازماندهی فضاهای زندگی در اطراف مرکز منطقه عمومی چیز جدیدی نیست و پیش از این پروژه دارای پیشینه تاریخی در مسکن ایرانی داشته است. تلفیق فضاهای عمومی و خصوصی در یک فضای مسکونی ابتدا در یونان باستان مورد استفاده قرار گرفته است. در مرکز این خانه، خانواده ها جمع بودند و اتاق ها مانند بازو در اطراف هسته خانه شکل می گرفتند.

——————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:72
  • حجم فایل:10 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————————————————————–

نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96،نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96،نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96،نمونه موردی آپارتمان مسکونی ملک در اصفهان،رتبه سوم جایز معمار 96

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا