نمونه موردی مجتمع مسکونینمونه موردی مجتمع مسکونی ایرانی

 نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران

 نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران

کد محصول:M 8

 

سایت پروژه در میگون قرار دارد.میگون محلی خوش آب و هوا در شمال تهران با زمستان های سرد و خشک کوهستانی است. بسترهایی با شیب تند و صخره ای از ویژگی های این منطقه است. جایی که محل اقامت موقت برای ساکنین متروپل تهران است. تهران،شهری که ساکنان آن از استرس فراوان روزهای کاری و آلودگی هوا رنج می برند.در ادامه با سایت مهرازنت همراه باشید تا نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران تقدیم حضور شما عزیزان گردد.

 نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران

آن ها به دنبال سکونت گاههای موقتی در اطراف تهران و در مناطق خوش آب و هوایی مانند میگون هستند. موضوع اصلی برای ما به عنوان طراح پاسخ به این سوال بوده است که طراحی چگونه  می تواند به بازیابی روحی ، روانی و جسمی افراد کمک کند؟! جایی که ارتباط با سایت پروژه به عنوان یکی از پارامترهای اصلی طراحی  و باز تعریف این ارتباط می تواند ما را در شکل گیری ایده رهنمون باشد.

پروژه در زمینی سه گوش قرار گرفته است و کارفرمای پروژه سعی در حداکثر استفاده از سطح اشغال و زیر بنای پروژه را داشت و این چالشی مهم در جهت شکل گیری ایده ای آزاد بود. ما به پتانسیل های موجود در سایت پروژه پرداختیم جایی که در جبهه جنوبی منظر زیبای کوهستانی جانمایی فعالیت هایی از جمله معاشرت های روزانه  را در مجاورت  خود شکل می داد و طراحی تراس های وسیع و اجرای پنجره های از کف تا سقف مناظر مقابل را همانند قاب عکس زنده شکل می داد. این ها چیزی فراتر از پنجره یا باز شو بودند و طراحی فعالیت های روزانه در مجاورت آن ها شکل گرفت. ارتباط فضای اندرونی و برونی و استفاده از نور طبیعی جایی است که طلوع و غروب خورشید، فصل ها از بهار تا زمستان به آن مناظر متفاوتی می بخشید و همانند تابلویی دینامیک بود.

استفاده از شیب تند و جبهه ای  که ساختمانی روبروی آن ساخته نخواهد شد . توده گذاری ساختمان  به دو بخش تقسیم گردید و با ایجاد شکافی عمیق در ساختمان – آتریوم مرکزی – منظر و نور مناسب را در جانمایی راهرو ها  و پله ارتباطی در نظر گرفتیم جایی که با حرکت در این بخش ها مناظر روبرو سکانس به سکانس قابل رویت هستند و استفاده گسترده از نور طبیعی مصرف انرژی الکتریکی را کاهش می دهد و از طرفی روح زندگی را در فضاهای عمومی جاری می سازد.

نمای ساختمان با نگاهی به بستر پروژه با خلق پوسته هایی صخره ای شکل گرفت. صخره هایی که همانند کوه های اطراف خشن بودند.استفاده از پنجره های کوچک اما ممتد به ذخیره انرژی و ایجاد محرمیت در مجاورت شریان ها و ساختمان های مجاور و باد غالب در فضای حائل قوت می بخشید. جایی که اتاق های خواب پروژه سازمان دهی شده بودند و با تراس هایی – فضای حائل – با فضای برونی ارتباط داشتند. استفاده از جزئیاتی خاص و برش های خشن در طراحی پوسته بخصوص در محل پنجره ها یادآور تراشهای موجود بر روی صخره ها و سنگ هاست و هنر مجسه سازی چیزی که در کل پروژه به آن وحدت می بخشید.

طراحی یک روف گاردن وسیع در طبقه نهایی و استخر، سونا، سالن ورزشی و… در طبقه زیرین و در مجاورت با طبیعت موجود فضای تفریحی پروژه را شکل می دهد محلی که در طبقه زیرین به صورت ممتد با بستر پروژه به هم می آمیزد

——————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران،به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:68
  • حجم فایل:10 مگابایت  
قیمت قبلی: 60000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

——————————————————————————————————————————————–

 نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران، نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران، نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران، نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران، نمونه موردی مجتمع مسکونی میگون تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا